Kiedy warto skorzystać z usług radcy prawnego?

275

Korzystanie z usług radcy prawnego to bardzo dobre rozwiązanie w pewnych sytuacjach, które wymagają obecności specjalisty w zakresie prawa. Wbrew pozorom bardzo często takie sytuacje dosięgają nas znienacka i dobrze jest wiedzieć, jakie kroki należy wówczas przedsięwziąć. Na ogół niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją pewne różnice pomiędzy prawnikiem, radcą prawnym i adwokatem. Dopiero w potrzebie wielu ludzi dowiaduje się, że takowe istnieją. Kiedy radca prawny może nam się przydać?

Do kogo się udać?

Warto przede wszystkim mieć świadomość tego, że prawnik nie jest w żadnym wypadku osobą, która pomoże nam w krytycznych sytuacjach. Jest jedynie kimś, kto może pochwalić się ukończeniem studiów prawniczych. Posiada wobec tego konkretną wiedzę, która może być bardzo przydatna, aczkolwiek nie może reprezentować nas w sądzie i chronić naszych interesów. Ukończenie studiów nie daje mu takiej możliwości. Dopiero ukończenie aplikacji radcowskiej lub adwokackiej upoważnia prawnika do reprezentowania klientów w sądzie. Aplikacje adwokackie i radcowskie trwają trzy lata.

Adwokat czy radca prawny?

Na terenie naszego kraju funkcjonują dwa samorządy w postaci radcowskiego i adwokackiego. Z punktu widzenia prawa radca prawny oraz adwokat mają taki sam zakres obowiązków i nie ma w tej materii żadnych różnic. Do radcy prawnego można wobec tego zwrócić się z prośbą o pomoc w każdej sytuacji wymagającej wiedzy prawniczej lub osoby, która będzie nas reprezentowała w sądzie. Radca prawny posiada wiedzę, która umożliwia mu przygotowywanie odpowiednich dokumentów. Jest również osobą, do której można zgłosić się wyłącznie na konsultacje.

Z jaką sprawą można zgłosić się do radcy prawnego?

Tak naprawdę nie ma w tej materii ograniczeń. Jeśli chcesz lepiej poznać prawo od strony biznesowej, zajrzyj na blog https://biznes-kredyt.pl/. Radca prawny to osoba, która pomoże w sprawach związanych z otrzymaniem należnego odszkodowania, ale również specjalista, który w sądzie może reprezentować poszczególne jednostki oraz wielkie korporacje. Może być pełnomocnikiem oraz obrońcą w różnego rodzaju sprawach sądowych.

5/5 - (1)