Dlaczego warto brać kredyt hipoteczny

230

Kredyt hipoteczny to obecnie najbardziej zdrowy sposób na zbudowanie domu. Koszty kredytu z roku na rok rosną. Jednak obecnie mamy tyle możliwości na inwestowania, zarabianie pieniędzy. Więc jeśli jesteśmy w tym dobrzy to budujmy się za pieniążki z kredytu. Inwestowania, obracania naszymi pieniążkami pozwoli nam spłać raty i w dalszym ciągu cieszyć się z życia, poprzez wyjazdy, wspólne wychodzenie do restauracji. 

Kredyt hipoteczny jako zaleta

Niski koszt kredytu to największą zaleta kredytu. Pomimo wszystkich prowizji, dopłat jest to kredy najbardziej opłacalny dla nas wszystkich. Jest to spowodowane tym, że kredyt ten jest ubezpieczony, zabezpieczony na kredytowanej nieruchomości. Dzięki temu banki niwelują prowizje, marże do minimum. 

Kredyt możemy spłacać nawet 30 lat, dzięki czemu rata może być najmniejsza z możliwych. Ceny materiałów z roku na rok są większe i ciężko przewidzieć żeby ten balon, który pompujemy kiedykolwiek pękł. Dlatego zaciągniecie kredytu i wybudowanie domu może być również naszym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

 Dzięki dostępności Internetu, możliwości sprawdzenie większości rzeczy online – czas uzyskania kredytu jest naprawdę  krótki (ok. miesiąca.). W przypadku oszczędzania pieniędzy do przysłowiowej „skarpety” nie bylibyśmy w stanie pozwolić sobie na rozpoczęcie pracy w tak krótkim czasie. 

Procedury – nie są najłatwiejsze, jednak zapoznając się z regulaminem możemy do nich szybko się przygotować lub skorzystać z pomocy analityka finansowego, który pracuję w każdym banku. Dzięki tej pomocy sprawy proceduralne możemy skrócić do minimum, ok. 2 tygodni. 

Z czasem do spłaty kredytu się przyzwyczaimy, będzie on naszym przelewem do odhaczenia. Wykorzystując własny potencjał (tak każdy GO ma, tylko trzeba znaleźć) i obecne możliwości na pewno zdobędziemy pieniądze na spłatę kredytu. 

Kredyt jako realizacja planów i marzeń

Często marzymy o zagranicznych wyjazdach, podróżach, najdalszych zakątkach świata. Dzięki kredytowi hipotecznemu możemy dalej realizować nasze marzenia, a naszą budowę dzięki pozyskanym pieniądzom z banku powierzyć zaufanej ekipie budowlanej i kierownikowi budowy. 

Dzięki temu nie tracimy wielu lat oszczędności i liczeniu każdej złotówki. Będąc za grania, pijąc drinka w Rio de Janeiro – możemy również pracować i powoli przygotowywać się do spłacania kredytu. Łatwiej zarobić 3 tysiące na ratę co miesiąc niż 500 000 w rok/dwa na rozpoczęcie budowy. Pamiętajmy o tym, życie mamy jedno i trzeba je wykorzystać maksymalnie. Realizując swoje cele i marzenia. Jeśli znajdziemy pracę/sposób na zarabianie pieniędzy – będziemy mogli pozwolić sobie na kredyt hipoteczny i dalsze życie. 

Oczywiście powyższy artykuł nie jest poradą inwestycyjną.

5/5 - (1)