Czy pieniądze dają szczęście?

570
Czy pieniądze dają szczęście?
Czy pieniądze dają szczęście?

Wiele osób myśli, że kiedy zarobią tyle pieniędzy, poczują się szczęśliwi i nagle mają wszystko – dlatego często spędzają najlepszy czas w swoim życiu tylko po to, by zarobić kasę. Ale dlaczego pieniądze nie są źródłem szczęścia? O tym dowiesz się za moment!

Czy pieniądze dają szczęście?

Na czym to polega?

Siła pieniądza głównie polega na tym, że wszyscy zgadzamy się i wierzymy w wartość pieniądza – dotyczy to tak samo zwykłych ludzi, celebrytów jak i dyrektorów banków. W rzeczywistości pieniądze to nic innego jak kawałek plastiku, kupka skrawków papieru w postaci banknotów lub miedzianych płytek. Dlatego jeśli wszyscy nagle przestaną wierzyć w siłę pieniędzy, staną się one bezwartościowe. Jednak wiara w religię „pieniędzy” jest tak silna i kształtuje historię naszej cywilizacji przez tysiące lat, więc możesz być pewien, że nadal tak będzie. Spójrzmy prawdzie w oczy, posiadanie uniwersalnej metody transakcji towarowych jest lepsze niż korzystanie z tak zwanej „transakcji barterowej”.

Pieniądze a szczęście

Niektórzy myślą, że nie przyniosą szczęścia, podczas gdy inni robią, co w ich mocy, aby zarobić ich jak najwięcej. Związek między zasobami portfela ludzkiego a szczęściem stał się nawet przedmiotem kontrowersji, co doprowadziło do powstania nauk ekonomicznych. Badania ekonomistów pokazują, że pieniądze mogą przynosić szczęście, ale tylko do pewnego stopnia. Z grubsza oznacza to, że potrzebujemy wystarczającej ilości środków, aby zaspokoić nasze podstawowe potrzeby. Szczerze mówiąc, dla osoby, które żyją biednie przyjęcie kilkuset złotych może być bardzo uszczęśliwiające, podczas gdy zarobienie kolejnego miliarda złotych przez multimilionera nie wpłynie na jego szczęście. Warto jest jednak pamiętać, że Polsce wiele osób ma bardzo niskie dochody. Niewiele osób w Polsce ma dość pieniędzy, by żyć „ponad ich możliwości”, często też z powodu tego, że wychowanie dziecka mocno kosztuje – później tacy rodzice starają się wyjść jakoś z tej sytuacji, i niektórzy na przykład zakładają blog parentingowy, aby zarobić trochę więcej pieniędzy – choć nie zawsze to się udaje. Dlatego w naszym kraju ludzie często widzą własne szczęście właśnie w posiadaniu wielkich pieniędzy.

Czy pieniądze mogą uszczęśliwić?

Oczywiście, jeśli nie stać Cię na większość potrzebnych Ci produktów, możesz być pewien, że pomogą Ci one być szczęśliwszym. Ale z drugiej strony musisz uważać, żebyś nie poświęcił wszystkiego dla pieniędzy, bo wtedy może okazać się, że co prawda będziesz miał pieniądze – ale nic więcej poza tym. Dlatego też warto jest rozgraniczyć i znaleźć złoty środek na to, aby dobrze zarabiać, a jednocześnie posiadać własne życie, pełne szczęścia i bliskich nam osób.

5/5 - (1)