Podział tabletek na odchudzanie

298

Kolejny raz jesteś na diecie odchudzającej, lub nawet głodówce, ale nie widzisz efektów? Każdy, kto walczył z nadwagą, lub zwyczajnie nadprogramowymi kilogramami wie ile czasu i wysiłku trzeba w to włożyć. Czasem jednak silna wola i dieta nie wystarczą. Do zdrowego, racjonalnego odżywiania oraz umiarkowanej aktywności fizycznej warto włączyć suplementy na odchudzanie. Na rynku jest szeroki wybór suplementów tego typu, o wielokierunkowym działaniu. 

Tabletki na odchudzanie hamujące apetyt

Tabletki na odchudzanie zawierają w swoim składzie składniki, które hamują apetyt. Dzięki temu porcje posiłków stają się bardziej racjonalne, oraz mniejsze. Do takich związków należy między innymi chrom. Pierwiastek ten reguluje poziom cukru we krwi, a także utrzymuje odpowiedni poziom glukozy we krwi, przez co nie czujemy zapotrzebowania na cukier i zjadamy mniej. Przy stosowaniu tabletek z chromem również rzadziej pojawiają się napady głodu. Na zmniejszenie apetytu sprawdzą się też tabletki z pektynami i błonnikiem. Błonnik i pektyny w przewodzie pokarmowym wiążą się z wodą, pęczniejąc, dzięki czemu pozostawiają uczucie sytości i tym samym zmniejszają apetyt. Ponadto związki te ułatwiają trawienie i regulują pracę układu pokarmowego. 

Tabletki przyspieszające metabolizm

Kolejną grupą składników o działaniu odchudzającym są te, które zwiększają metabolizm organizmu, usprawniając tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Do związków o takim działaniu możemy zaliczyć kofeinę, L-karnitynę, tyrozynę, kwas linolowy (CLA), kwas hydroksycytrynowy (HCA) oraz guaranę, która również jest źródłem kofeiny. Do substancji przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej, występujących w tabletkach na odchudzanie znajdziemy też te pochodzenia naturalnego. Są to np. ekstrakt z zielonej herbaty, lub bromelaina pochodząca z ananasa. Do grupy substancji przyspieszających metabolizm zaliczają się też tak zwane termogeniki. Są to związki określane mianem spalaczy tłuszczy, tak zwane „fut burner”. Mają działanie termogenne, to znaczy, że po spożyciu podwyższają temperaturę ciała, zwiększają wydatek energetyczny organizmu, a konsekwencją jest przyspieszenie metabolizmu. Do termogeników zaliczają się ekstrakty z zielonej herbaty (bogate w EGCG, odpowiedzialne za termogenikę oraz katechiny, hamujące wchłanianie tłuszczu), ekstrakty z zielonej kawy (bogate w kofeinę i kwas chlorogenowy), oraz substancje pozyskane z ostrych przypraw. Są to piperyna (wyekstrahowana z ziaren czarnego pieprzu), kapsaicyna (pochodząca z papryki chili) oraz gingerol obecny w imbirze. Najsilniejsze działanie termogenne i wspierające spalanie tkanki tłuszczowej wykazuje kapsaicyna.

Tabletki na odchudzanie: https://paczka-wiedzy.pl/sposoby-na-szybka-utrate-kilogramow/

Tabletki ograniczające wchłanianie tłuszczów i węglowodanów

Tabletki o takim działaniu nazywane są „carb blockerami”. Ich działanie jest dwojakie i opiera się na wiązaniu tłuszczów w przewodzie pokarmowym, lub hamowaniu wchłaniania węglowodanów. Poprzez hamowanie wchłaniania węglowodanów, organizm ludzki zaczyna czerpać energię z nagromadzonych w tkance tłuszczowej zapasów, tym samym redukując jej ilość. W takich suplementach często możemy znaleźć fasolaminę, czyli ekstrakt z nasion fasoli. Jej działanie polega na blokowaniu enzymu w przewodzie pokarmowym odpowiedzialnego za rozkład skrobi do cukrów prostych. Dzięki temu organizm nie przyswaja spożytych węglowodanów. Fasolamina reguluje również poziom glukozy we krwi. Kolejną substancją, obecną w tego typu tabletkach jest chitozan. Jego działanie polega na wiązaniu tłuszczów już w górnym odcinku przewodu pokarmowego, uniemożliwiając ich dalszy rozkład i wchłanianie. Dzięki temu nadmiar tłuszczu jest wydalany z organizmu, co przyspiesza proces utraty wagi.

5/5 - (1)