Czy warto jest inwestować w kryptowaluty?

599
Czy warto jest inwestować w kryptowaluty?
Czy warto jest inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie na rynkach krypto w ostatnim czasie przyciągnęło wiele osób – w końcu na giełdzie można sporo zyskać, ale można też sporo stracić. Dlatego już dziś przekonasz się, że warto zainwestować w waluty wirtualne – czy też lepiej zająć się czymś innym!

Czy warto jest inwestować w kryptowaluty?

Czy warto jest inwestować?

Ci, którzy mają już dużo pieniędzy na inwestowanie i kupowanie tych akcji – inwestują, bo jak widać, Bitcoin osiągnął rekordową wartość. Jest to normalne, ponieważ każdy chce zdobyć jak najwięcej gotówki, aby przełamać kwietniowy chaos, a niektórzy inwestują w kryptowaluty, gdy cena jest niska – oczywiście nie każda inwestycja się opłaci – ale kierunek inwestycji wydaje się mniej lub bardziej w porządku. Pamiętaj -sprzedaje po wysokiej cenie – ale w większości przypadków tylko ci, którzy mają głębokie zrozumienie inwestycji w krypto, mogą znaleźć odpowiednie „okno”, aby inwestycja była naprawdę opłacalna.

Inwestuj, jedynie gdy masz pieniądze

W żadnym razie nie mogą one pochodzić z naszych głównych dochodów ani oszczędności. Jeśli nie jesteśmy sami i co miesiąc tracimy nieodwracalnie tysiące złotych, nie powodując znaczących strat w ogólnym budżecie, to można spokojnie inwestować w kryptowaluty. Z drugiej strony powinieneś spodziewać się, że kryptowaluty mogą nagle stać się bezwartościowe – w końcu ktoś może nawet zrobić głupi żart, co nie jest w porządku, ale gdy krążą po Internecie i nikt przecież nie będzie weryfikował jego autentyczności. Na przykład kilka lat temu ktoś żartował, że „Bill Gates nie żyje” – spowodowało to spadek kursu akcji Microsoftu o 15% – stratę można było liczyć w milionach dolarów – z powodu głupiego żartu. Dlatego warto dwa razy pomyśleć o tym, czy naprawdę warto inwestować w kryptowaluty. Jeśli planujesz użyć sobie raz lub dwa razy i masz ,,łeb do interesów”, to musi być. Jeśli jednak jesteś zaangażowany lub chcesz uczynić z niego swoje główne źródło dochodu, sytuacja jest jeszcze gorsza. W takim przypadku możesz stracić wszystko.

Dlaczego ludzie inwestują w wirtualne pieniądze?

Bo raz, stało się to modne – dwa, kiedy pojawiły się kryptowaluty, na początku można było je wydobywać za pomocą komputerów – wystarczył odpowiedni sprzęt i połączenie internetowe. Razem z upływem czasu, naturalnie stało się to o wiele trudniejsze, więc większość rynku zdecydowała się po prostu handlować tym co ma, aby tylko otrzymywać więcej waluty – z racji tego że ilość kryptowalut na rynku jest skończona.

Oceń nas!