Co robić aby młoda firma rozwijała się lepiej?

521

Decyzja o otwarciu własnej działalności nie jest łatwa. Każdy kto chociaż trochę zna się na temacie wie, że praca na swoim tylko z zewnątrz wygląda dobrze. Każdy marzy o zerwaniu się ze smyczy etatu, jednak nie każdy wie ile czasu i pracy wymaga proces rozwijania własnego biznesu. Mimo wielu spraw które mogą zniechęcić, bardzo dużo osób decyduje się na założenie działalności i wystartowanie z praca na własną rękę. 

Działaj na korzyść firmy 

To, co możesz zrobić aby rozwijać się lepiej zależne jest głównie od tego w jakiej branży działasz. W obecnych czasach coraz bardziej popularne staje się otwieranie lokali gastronomicznych. Idąc po mieście możemy zauważyć coraz więcej rzemieślniczych restauracji stawiających na kameralny klimat i odpowiednie podejście do klienta. Wiele osób ceni sobie indywidualne podejście do klienta, ponieważ sieciówki coraz częściej kojarzą się z fabryką jedzenia, która nastawiona jest głównie na zysk, a zadowolenie klienta to rzecz drugoplanowa. W przypadku małych lokali sprawa wygląda inaczej. Każdy klient traktowany jest jak gość, posiłki przygotowywane są z dużą uwagą, tak aby po zjedzeniu klient wrócił jeszcze raz.

Postaw na media społecznościowe

Jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny z pewnością powinieneś zacząć działać w social media. Dożyliśmy czasów w których wszystko zmierza w kierunku cyfryzacji i automatyzacji, a internet stał się tak ważnym elementem, że wielu nie wyobraża sobie bez niego życia. Ty jako młody właściciel firmy możesz to wykorzystać. Media społecznościowe pozwalają dotrzeć do większej ilości osób. Im większe jest grono osób do których trafiamy tym większą jest szansa, że wśród nich znajdą się przyszli klienci. Prowadzenie strony naszej firmy na Facebooku i Instagramie głównie polega na budowaniu wizerunku naszej firmy. Jeśli jesteśmy małą knajpką stawiającą na atmosferę i podejście do klienta, możemy pokazać się z tej strony w mediach społecznościowych. Klienci będą wiedzieć, że u nas oprócz jedzenia zostaną też bardzo dobrze obsłużeni. Oprócz budowania wizerunku firmy możemy wykorzystać te portale do reklamy. Jak dobrze wiemy, ludzie kupują oczami, tym bardziej jeśli mówimy o jedzeniu. Niestety obecna technologia nie pozwala nam przedstawić w internecie smaku naszych potraw, jednak możemy pokazać je na zdjęciach które mają zachęcić potencjalnego klienta do tego, aby przyszedł do nas i spróbował naszego jedzenia. Jeśli decydujemy się na taki krok musimy zadbać o to aby zdjęcia były ładne i zachęcające, musimy samym wyglądem przekonać klienta do tego, że nasze jedzenie jest smaczne.

4.5/5 - (4)