Jaki wybrać kominek do domu?
Dom

Jaki wybrać kominek do domu?

Zdecydowanie kominek zdobi, grzeje oraz pozwala cieszyć się bardzo magicznym widokiem ognia. Okazuje się, że kominek można mieć nie tylko w jednorodzinnym domu, ale również w bloku. Warto zorientować się jaki kominek do danego wnętrza będzie najlepszy.

Możemy wybrać na przykład kominek otwarty z ceglanym murowanym paleniskiem. W takowym kominku zużywa się naprawdę dużo drewna. Nadaje się do pomieszczenia jakim jest salon. Do pomieszczenia trafia jednak tylko dwadzieścia procent energii. Do tego należy cały czas pilnować ognia. Dlaczego? A chociażby dlatego, że iskry strzelające nie wywołują pożaru. Kolejny rodzaj kominka to kominek z wkładem. Kominek ten także jest podłączony do komina. Sam wkład może być żeliwny lub też ze stali. Ze stali jest tańszy, a żeliwny zdecydowanie droższy, lecz jego jakość jest trwalsza. Gdy danej osobie zależy na tym, aby cieszyć się za rozsądną cenę dobrym sprzętem, to zdecydowanie warto decydować się na droższe wkłady.

Na pewno nie powinny być tańsze od tych między trzy i pół, a cztery tysiące złotych. Rozwiązaniem bardzo ciekawym jest wkład do kominka. Podłącza się go do ogrzewania centralnego. Sam korpus ma ścianki podwójne. Przestrzeń pomiędzy nimi jest wypełniona wodą. To właśnie woda się nagrzewa ciepłem z kominka oraz wędruje prosto do grzewczej instalacji. Bardzo elegancko wyglądają także kominkowe wkłady, które są przeszklone narożnie z trzech stron. Na rynku znajdują się także modele z szybami zaokrąglonymi. One przekazują więcej ciepła, a niżeli te płaskie. Dodatkowo dają lepszy widok na ogień. Należy się jednak liczyć z tym, że kosztują one zdecydowanie więcej. Okazuje się, że można także mieć kominek w salonie w bloku. Biokominek jest idealnym rozwiązaniem do wnętrz, w których tradycyjnego paleniska nie można postawić.

W sklepach znajdziemy nieduże modele biokominków jak i także zdecydowanie większe. Montowane są one w ściennej wnęce czy też na podłodze. Jak sama nazwa wskazuje biokominki działają na tak zwane biopaliwo. W wyniku spalenia powstaje wodna para. Dla tychże kominków nie potrzeba kominów. Wystarczy w zasadzie pomieszczenie, w którym jest dobra wentylacja. Plusem także jest brak sadzy, popiołu czy też dymu. W niektórych z modeli można stosować zapachowe olejki lub też specjalne preparaty do aromaterapii. W niektórych kominkach można także regulować wysokość płomieni. Kolejny rodzaj kominka to kaflowe kominki.

Kominki te ręcznie wypalają ceramiczne masywne kafle o kształtach najróżniejszych. Mówiąc w skrócie kaflowe kominki, to technologia nowoczesna, która jest zamknięta w formie tradycyjnej. Gdy marzy się danej osobie nagrzewający kominek niczym dawny piec, to ten rodzaj kominki jest dla osoby tej idealny. Można także zainwestować w obudowę nieizolowaną. To ona zatrzymuje na dłużej ciepło

Jak widać trudno jest wybrać konkretny kominek i na niego się zdecydować. Wybór jest tak duży, że naprawdę nie wiadomo na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Jakoś nie zna się tematu kominków powszechnie.

Wejdź na stronę http://www.szalonymax.pl/ i wybierz kominek dla siebie. Na stronie dostępne są również meble do kuchni, biura czy warsztatu – sprawdź.

Post Comment