Wnętrza w różnym stylu
Dom

Wnętrza w różnym stylu

Próżno obecnie szukać jednego, wiodącego stylu wnętrzarskiego. Polacy chętnie ulegają wpływom minimalizmu, stylu industrialnego, ale w wielu domach wciąż można spotkać wnętrza wyposażone w duchu klasycyzmu. Poza najbardziej popularnymi stylami wyróżnić można również co najmniej kilka innych stylistycznych pomysłów. Przywożone są one chociażby z zagranicznych podróży. Polacy chętnie podpatrują, jak wyglądają wnętrza domów w różnych zakątkach świata, a następnie adaptują te koncepcje do własnych potrzeb. I wybierają meble w Warszawie, z pomocą których można zrealizować konkretny projekt.

W kierunku nowoczesności

W XXI wieku dominuje przekonanie, że wnętrza powinny być przestronne, wypełnione głównie tym, co naprawdę niezbędne domownikom. Nie dziwi zatem, że minimalizm to jeden z najpopularniejszych trendów w aranżowaniu wnętrz. Oczywiście nie jest zupełnie pozbawiony dodatków. One również się pojawiają, ale w ograniczonej liczbie. Zasadnicze znaczenie w tym stylu mają natomiast meble. Nie ma ich zbyt wiele, ale wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Nie może byc tu zatem mowy o zbytnej oszczędności, a wnętrza minimalistyczne wypełnia się meblami wytrzymałymi, prostymi w formie, ale jednocześnie eleganckimi. Dominują tu drewno, szkło, stal, ale również tworzywa sztuczne. Pod względem prostoty i ograniczania ilości wyposażenia do minimalizmu podobny jest styl skandynawski. Z biegiem czasu Polacy coraz bardziej się do niego przekonują, ponieważ oznacza wybór dobrej jakości oraz jasnych barw. Idealnie sprawdzają się one zarówno w przestronnych domach, jak i w małym mieszkaniach w bloku. Styl skandynawski jest obecnie na czasie, ponieważ chętnie czerpie z odwołań do natury, za którą wielu współczesnych ludzi tęskni. Meble na ogół są tu białe, ewentualnie szare, mają też proste, geometryczne kształty.

Doceniając przeszłość

Jeżeli komuś zależy na rozsądnym kompromisie pomiędzy jasnym, przestronnym wnętrzem oraz zachowaniem ducha przeszłości, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być styl prowansalski. Drewnianym meblom utrzymanym w dawnym stylu towarzyszą bowiem elementy kamienne w wyposażeniu. Jeżeli ktoś chce pójść jeszcze dalej, rozwiązaniem pozostanie ciepły, pełen przepychu styl klasyczny.

Wszystkie opisane tu style w aranżacji pod wieloma względami bardzo się od siebie różnią. Łączą je natomiast wysokiej jakości meble w Warszawie. W dobrym sklepie poza wyposażeniem, odpowiednim do każdego stylu i wnętrza, znaleźć można również wiele aranżacyjnych inspiracji.

 

 

One Comment

Post Comment