Kilka słów o MCU – Marvel Cinematic Universe
Rozrywka

Kilka słów o MCU – Marvel Cinematic Universe

Marvel Cinematic Universe święci tryumfy nieprzerwanie od lat. Jednak nie wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że poza kasowymi przebojami kinowymi na obrzeżach tego wykreowanego na ekranach świata istnieją również seriale. Seriale, które wchodzą w skład MCU z wiadomych przyczyn są tworzone z dużo mniejszym budżetem i rozmachem. Mimo to nadal bawią, wzruszają i wprowadzają tematykę superbohaterską na inne, niespotykane dotąd w szerszym spektrum tory.

Seriale te bowiem w dużej mierze zrywają z kolorową superbohaterską otoczką, stawiając na wyzwania dużo mniejszej skali. To jednak, że nie ma się już do czynienia z zagrożeniami globalnymi i istotami, które chcą zniszczyć świat czy też przejąć nad nim władzę – wcale nie oznacza, że seriale te są nudne. Chyba nawet można pokusić się o stwierdzenie, że dzięki temu są ciekawsze, bo bliższe zwykłych, szarych ludzi.

Seriale i filmy online dostępne są na stronie kinoman.co – każdy miłośnik kina znajdzie coś dla siebie

Seriale MCU, czyli jakie właściwie?

Żeby zacząć poważnie rozmawiać o serialach MCU i o tym, co one wnoszą do świata przedstawionego samego Marvela, trzeba najpierw nazwać rzeczy po imieniu i powiedzieć jakie seriale wchodzą w skład uniwersum. Serialami, które nawiązują mniej lub bardziej do uniwersum MCU, a już na pewno dzieją się w jego granicach są:
– Agents of SHIELD (Agenci T.A.R.C.Z.Y),
– Agent Carter (Agentka Carter)
– Daredevil,
– Jessica Jones,
– Luke Cage,
– Iron Fist,
– Defenders (z premierą w sierpniu bieżącego roku)
Seriale Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist są o tyle interesujące, że przedstawiają genezę i solowe przygody tytułowych bohaterów, którzy koniec końców połączyć mają siły w najnowszym serialu Defenders. Z kolei Agents of SHIELD mogą pochwalić się występami postaci, które ludzie znają i kochają z kinowych filmów. Tam w końcu człowiek mógł jeszcze raz spotkać chociażby Samuela L Jacskona w roli Nicka Fury’ego, czy spotkać się ponownie z agentem Coulsonem, który takim przebojem wkroczył do świata Marvela. Agentka Carter z kolei może się wydawać najbardziej oderwana od całości. Jednak nic w tym dziwnego. Akcja serialu dzieje się bowiem w zupełnie innych latach i przedstawia losy Peggy Carter po domniemanej śmierci Kapitana Ameryki. Przygody nieustraszonej agentki SHIELD, która razem z niepokonanym Howling Commando oraz przy pomocy Howarda Starka, ojca słynnego Iron Mana, próbuje sobie radzić w świecie, w którym nadal trwa wojenna zawierucha, a HYDRA nadal nie ustaje w wysiłkach, by zniewolić świat i zmienić go na taki zgodny z ich niepokojącą wizją. Poza tym Peggy Carter musi się też zmierzyć ze stratą ukochanego mężczyzny oraz ze światem, w którym kobieta nie ma zbyt wiele do powiedzenia, chyba że sobie tę pozycję wywalczy siłą i niezłomnym charakterem.

Za filmy, które prowadzą finalnie do spotkania postaci w Defenders odpowiada platforma Netflix. Jeżeli zaś chodzi o Agentów T.A.R.C.Z.Y oraz Agentkę Carter – za produkcję odpowiada stacja ABC.
Seriale te można polecić z czystym sumieniem każdemu, kto lubi klimaty superbohaterskie utrzymane jednakże w nieco brudniejszych i ulicznych barwach.

Post Comment