Skup  nieruchomości za gotówkę – jakie rozwiązania proponuje?
Biznes i finanse

Skup nieruchomości za gotówkę – jakie rozwiązania proponuje?

Osoby, które stoją na finansowym rozdrożu często decydują się na sprzedaż nieruchomości. Niestety może to potrwać nawet kilka miesięcy, a tymczasem zwykle nie ma czasu na oczekiwanie na potencjalnych nabywców. Co więc można zrobić w takiej sytuacji?

Rozwiązaniem może być usługa, która na polskim rynku funkcjonuje od stosunkowo niedawna, a mianowicie skup nieruchomości za gotówkę. Oferują ją na ogół firmy, które zajmują się obsługą rynku nieruchomości. W zamian za atrakcyjną cenę nieruchomości gwarantują one niemal błyskawiczną realizację transakcji. Dzięki temu przelew na konto zainteresowanego trafia już w ciągu zaledwie kilku dni.

Do firm zajmujących się skupem nieruchomości za gotówkę zgłaszają się jednak nie tylko dłużnicy, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, ale i osoby emigrujące za granicę czy wyjeżdżające w inny region Polski. Dla nich również czas sprzedaży ma bardzo duże znaczenie. Poza tym niekiedy zdarzają się przypadki, że zainteresowani tego typu usługą po prostu chcą  „odmrozić swój kapitał”, gdyż trafiła im się nowa, atrakcyjniejsza oferta.

Profesjonalny skup nieruchomości znajdą Państwo pod adresem: http://skup-nieruchomosci24.pl/ – szybkość wypłacanych pieniędzy

Procedura skupu nieruchomości wygląda zazwyczaj podobnie. Zawsze musi się odbyć wycena nieruchomości w celu określenia jej wartości rynkowej, a więc ceny, która byłaby najbardziej odpowiednia do osiągnięcia, gdyby nieruchomość sprzedawana była na wolnym rynku. Odbywa się też spotkanie przedstawiciela firmy skupującej nieruchomości z osobą zainteresowaną w celu omówienia szczegółowych warunków transakcji. Później składana jest już konkretna oferta wykupu. Jeśli sprzedający zaakceptuje proponowane warunki pozostaje jeszcze umówienie się na wizytę u notariusza oraz wypłacenie pieniędzy i przekazanie nieruchomości. Całość może zająć niekiedy tylko kilka dni.

Przedmiotem tego typu transakcji nie są jedynie mieszkania, ale i domy, działki budowlane czy nieruchomości komercyjne. Chociaż oczywiście warto pamiętać, że preferencje na rynku mogą być różne. W największym obszarze zainteresowania są oczywiście niewielkie mieszkania i nieruchomości komercyjne w większych miastach i w ich centrach. Jednak w grę wchodzą również i działki znajdujące się na obrzeżach. Firmy skupujące nieruchomości niekiedy decydują się nawet na zakup domów wymagających remontu czy objętych hipoteką.

Wycena brokera oraz cała transakcja jest całkowicie bezpłatna. Zazwyczaj żadna opłata nie jest też pobierana jeśli finalnie transakcja nie dojdzie do skutku. Dla firm skupujących nieruchomości największym plusem jest szansa na uzyskanie atrakcyjnej ceny zakupu, która pozwala na późniejszą sprzedaż działki czy mieszkania z zyskiem. Sprzedający nie otrzymuje więc kwoty aktualnej wartości rynkowej danego przedmiotu sprzedaży. Zwykle za nieruchomość można dostać około 80% ceny rynkowej określonej w czasie wyceny. Ceny indywidualne ustalane są w przypadku nieruchomości komercyjnych.

Mimo tego, że korzystając z usługi sprzedaży nieruchomości za gotówkę klient uzyskuje cenę niższa od wartości rynkowej nieruchomości, ten model sprzedaży ma wiele zalet.

Post Comment