Jak kupować ubranka dla dzieci
Rodzina

Jak kupować ubranka dla dzieci

Kupowanie ubranek dla dzieci to jedno z najprzyjemniejszych zadań oferowanych wszystkim kobietom, niezależnie od tego czy są mamami, ciociami, siostrami czy babciami. Wybieranie odpowiednich fasonów, kolorów i materiałów, dla naszych pociech, to sama radość. Możemy spędzić w sklepie długie godziny zastanawiając się co wybrać oraz porównując różne oferty. Ważne jednak jest to, aby podczas zakupów zachować zdrowy rozsądek i pamiętać o kilku zasadach.

Czym się kierować podczas zakupu ubranek dla dzieci?

Przede wszystkim należy zwrócić dużą uwagę na to z jakiego materiału uszyte są ubranka. Dzieciom nie powinno się kupować ciuszków wykonanych z materiałów sztucznych i syntetycznych, takich jak poliester, nylon czy wiskoza. Najlepsze są te przewiewne, w których maluch nie będzie się nadmiernie pocić i przegrzewać, czyli między innymi lniane i bawełniane. Warto także zwrócić uwagę na ich gatunek. Szyjąc ubrania z cienkiej bawełny, już podczas samego procesu tworzenia, rozciąga się ona i zniekształca, nie wspominając już, że po pierwszym praniu szwy się obracają i trudno nadać pierwotny kształt takiej podkoszulce.

Na złej jakości bawełnie również kolory się nie trzymają, szybko blakną a sam materiał szybko się przeciera. Podobnie jest z lnem. Należy sprawdzać jakość jego splotu. Barwniki oraz gumy, których używa się do dekoracji dziecięcych ubrań nie są szkodliwe dla zdrowia, aczkolwiek i na to powinno zwracać się uwagę podczas zakupów, szczególnie jeśli dokonujemy ich na nieznanych straganach czy w chińskich sklepach.

Nigdy, ale to nigdy, nie powinno się kupować małym dzieciom bardzo obcisłych ubranek czy też takich na styk. Dzieci szybko rosną, więc ubranko wybrane na tak zwane „już”, zbyt długo mu nie posłuży. Co nie znaczy, że należy kupować ciuszki o dwa czy trzy numery za duże. Wystarczy jeśli kupimy takie o numer większe, a jeśli dziecko jest na zakupach z nami, warto mu je przymierzyć. Ciociom i babciom polecamy skonsultowanie się z rodzicami dziecka odnośnie jego rozmiaru. W ten sposób będzie pewność, że dany ciuszek posłuży maleństwu na dłużej.

Ubranka dla dzieci i artykuły pierwszej potrzeby przeznaczone dla najmłodszych dostępne są na stronie http://ubierzdziecko.pl/ – sklep internetowy dla każdego rodzica.

Zasadą, o której należy pamiętać podczas kupowania ubrań dla dzieci jest, że muszą być one wygodne. Dzieci są żywe i żwawe, lubią się wspinać, pełzać, biegać, dlatego żaden ciuszek nie powinien ich uwierać ani obcierać. Jeśli pociecha chodzi do szkoły bądź przedszkola z pewnością sprawdzą się wszelkiego rodzaju dresy i legginsy, zamiast rajstop i spódnic czy sztywnych dżinsów. Oczywiście inny strój wybierzemy na obiad do babci, inny do kościoła a inny na podwórko czy do przedszkola, ale ten luźny pozwoli skupić się dziecku przede wszystkim na danej aktywności, aniżeli wygodzie lub jej braku.

Wygodne nie oznacza brzydkie i nieciekawe. Dlatego warto zwracać uwagę na motywy znajdujące się na ubranku. Niemowlęta uroczo wyglądają w ciuszkach z różnymi śmiesznymi i ciekawymi sentencjami, a przedszkolakom i dzieciom szkolnym z pewnością spodobają się te z motywami z ulubionych bajek. Ważne jest również to, aby ubranka nie posiadały troczków, cekinów czy małych guziczków, które dziecko mogłoby oderwać podczas zabawy i połknąć.

Post Comment