Gry komputerowa i ich pozorna szkodliwość
Rozrywka

Gry komputerowa i ich pozorna szkodliwość

Z przykrością możemy stwierdzić, że bardzo dużo ludzi jeszcze uważa, że elektroniczne rozrywki to niebezpieczeństwo i to oczywiście one sprawiają, że osoby młode czynią przestępstwa. Jest to wyjątkowo kuriozalne, dlatego że polska branża elektronicznej rozrywki ogromnie prężnie rozwija się (mamy imponujących przedstawicieli w tej specjalizacji!), a drugim nie przeszkadza to w określaniu takich czy innych przeczących osądów i opinii.

Od niedawna ogromnie dużo miłośników gier przesiaduje przed grami w postapokalipsę. Z pewnego względu gry trafiły do ich gustu – być może dlatego, że co poniektóre z gier są prorocze? Szczególnie to najbardziej mnie do nich przyciąga. To jest lekko osobliwe, ale gracze lubią eksplorować zapuszczone i zniszczone uniwersa, poszukiwać surowców, które się ostały czy też ważnych składników, trafiać na organizujące się w jakiś sposób bandy oraz rozmawiać z nimi, handlować. Wszystko to dla nich jest prawdopodobnym scenariuszem w obliczu zagłady cywilizacyjnej, takiej jak absolutny konflikt atomowy, uderzenie meteorytu na glob albo powstanie nowej, strasznej nieuleczalnej choroby.

Gry komputerowe pozwalają na króciutką chwilę wcielić się w postać, szczególnie z tych uniwersów, oraz przeżyć jego przygodę. Przeważnie gracze grają tak, że albo utożsamiają się z protagonistą oraz podejmują takie decyzje, które w ich opinii są właściwe i które najpewniej przedsięwzięliby w analogicznych uniwersach, albo naszkicowują w wyobraźni psychikę postaci i chcą grać stosownie do jego charakteru.

Tym sposobem można grać o wiele fajniej, przynajmniej w pozycje z rodzaju role-playing game. Nie da się ukryć, że przygody te mogą w gruncie rzeczy zainspirować –  gra w pewne tytuły jest tutaj perfekcyjnym przykładem, bo przejście 4 części gry ze wszystkimi DLCkami zabiera niespełna rok. 12 miesięcy grania w tylko jedną grę!

Bezspornie polecamy każdemu granie w gry komputerowe. Nie jest tak, jak słyszy się i czytamy w mediach – przesiadywanie przed komputerem w granicach zdrowego rozsądku może dać nam od groma wartości. Dla dzieci to może być między innymi język angielski, jako że przez granie w pozycje mogą one w szybszy sposób się go nauczyć. Mnóstwo ludzi dokładnie tym sposobem ogarnęli angielski, wskutek czego ich przyszłe kształcenie było dokładniejsze.

Post Comment