Czym jest technologia produkcji?
Technologia

Czym jest technologia produkcji?

W najprostszym sensie technologia produkcji jest maszyną, która umożliwia stworzenie fizycznego produktu możliwego dla biznesu. Dla małych firm oznacza to co najmniej warsztat, z bardziej rozbudowanymi operacjami wykorzystującymi maszyny i linie montażowe.

Warsztat rzemieślniczy

Warsztaty rzemieślnicze stanowią podstawowy minimalny efektywny poziom nowoczesnej technologii produkcji. Warsztaty rzemieślnicze opierają się na tradycyjnych warsztatach rzemieślników sprzed rewolucji przemysłowej i zastępują większość prostych narzędzi ręcznych stosowanych z oszczędzającymi czas narzędziami napędzanymi elektrycznie. Narzędzia te zapewniają wykwalifikowanemu pracownikowi przewagę, której potrzebuje, aby szybciej wytwarzać towary na takim samym poziomie, jakości, jaki w innym przypadku wykonałby za pomocą narzędzi ręcznych.

Piły stołowe, wiertarki i szlifierki taśmowe są przykładami nowoczesnych odmian prostych narzędzi ręcznych wykorzystywanych do ratowania współczesnego rzemieślnika. Warsztaty rzemieślników koncentrują się na niskiej lub średniej produkcji towarów o wyższej, jakości niż średnia, aby utrzymać przewagę konkurencyjną nad produkowanymi na dużą skalę fabrykami podobnego typu.

Obróbka CNC i rozszerzenie warsztatu rzemieślniczego

Sterowanie komputerowe lub obróbka skrawaniem określana również, jako wspomagana komputerowo produkcja, dodatkowo zwiększa możliwości warsztatu rzemieślniczego, umożliwiając wykwalifikowanemu rzemieślnikowi zaprogramowanie urządzenia do wykonywania bardzo szczegółowych powtarzalnych zadań, takich jak praca z routerem i wiertarką.

Maszyny do obróbki skrawaniem CNC (inaczej zwane mechanicznymi) są drogimi inwestycjami. Jednakże, gdy są stosowane w celu rozwiązania bardziej czasochłonnych etapów produkcji przedmiotu w standardowych warsztatach rzemieślniczych, mogą znacznie poprawić ogólną rentowność tego przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Ze względu na wysoki koszt początkowy w porównaniu z narzędziami warsztatowymi obsługiwanymi ręcznie, maszyny CNC są ogólnie niedostępne dla wszystkich, ale odnoszących największe sukcesy małych firm. Inwestycja w obrabiarki CNC jest kluczową decyzją dla małej firmy i powinna być przeprowadzona z dokładnym uwzględnieniem, jak bardzo maszyna będzie faktycznie zwiększać zyski w porównaniu do kontynuacji metodą ręczną.

Bookero – system rezerwacji online – bookowanie miejsc jednym kliknięciem

Automatyczna produkcja seryjna w stylu linii montażowej

Zautomatyzowana produkcja seryjna na linii produkcyjnej stanowi szczyt nowoczesnej produkcji przemysłowej i jest siłą napędową tytanów przemysłowych, takich jak producenci samochodów i producenci sprzętu gospodarstwa domowego. Im wyższy stopień mechanizacji i wykorzystania robotyki w procesie linii produkcyjnej, tym mniej pracowników ludzkich jest wymaganych do wytworzenia produktu. Jednak przy zastępowaniu robotników robotami, początkowy koszt inwestycji dramatycznie wzrasta.

Niezwykle wysoki początkowy koszt produkcji seryjnej zautomatyzowanej linii montażowej stawia takie metody produkcji daleko poza zasięgiem właścicieli małych firm, jeśli chodzi o praktyczność. Utrzymanie zaawansowanych zautomatyzowanych linii montażowych wymaga również profesjonalnych usług wysoko wykwalifikowanych techników robotyki, co ponownie utrudnia praktyczne wdrożenie dla właściciela małej firmy.

Praktyczne rozważania dla małych firm

Jeśli chodzi o inwestowanie w technologię produkcji, małe przedsiębiorstwo powinno skoncentrować się na generowaniu najlepszego zwrotu z inwestycji kapitałowych w ramach rozsądnego budżetu firmy. W przypadku małego przedsiębiorcy, gdy spłata kapitału początkowego w technologii produkcji trwa dłużej niż dwa lata, firmy prawdopodobnie przekroczyły swój idealny maksymalny budżet na technologię produkcji.

Nie oznacza to, że mniejsze i średnie przedsiębiorstwa muszą całkowicie rezygnować z zaawansowanych metod produkcji. Zamiast tego mogą dostosować niektóre praktyki z większych firm, które odpowiadają ich własnym potrzebom i możliwościom. Na przykład małe i średnie firmy, które chcą wykorzystać masową metodę produkcji przemysłowej, mogą użyć prostej taśmy przenośnika wraz z podziałem pracy, aby uprościć i przyspieszyć proces produkcyjny, jednocześnie wciąż korzystając z rzemieślników.

Post Comment